На въпросите Ви отговаря маг. фармацевт

0896 689 614

Marvi.bg » РАЗПРОДАЖБА » Здраве » Glaxo

Panadol Optizorb / Панадол Оптизорб, обезболяващо и температуропонижаващо средство, 500 мг., 12 филмирани табл.

Panadol Optizorb / Панадол Оптизорб, обезболяващо и температуропонижаващо средство, 500  мг., 12 филмирани табл.
Glaxo
Рейтинг:  1 2 3 4 5
1 , 40   1 , 27лв.

Информация

По-ефективния Парацетамол!

Описание:

  • Обезболяващо и температуропонижаващо средство.
  • Под формата на филмирани таблетки.
  • Показан за прием при:

        - главоболие /мигрена

        - ревматични и мускулни болки, болки в гърба

        - невралгия

        - зъбобол

        - менструални болки

        - висока температура

  • Активна съставка - Парацетамол.
  • Технология на разпадане на таблетката Optizorb.
  • До 5х по-бързо начало на действието.
  • Облекчава болката.
  • Понижава високата температура.
  • Специално покритие - не дразнят лигавицата на стомаха.
  • С овална /капсулна/ форма за лесно преглъщане.
  • Лекарствено средство.


 Panadol Optizorb е лекарствено средство, което ефективно облекчава слабата до умерена болка от различен произход (напр. болка при главоболие, мигрена, болки в гърба, ревматични и мускулни болки, невралгия, зъбобол и менструални болки) и понижава високата температура.


Панадол Оптизорб съдържа парацетамол - аналгетик (болкоуспокояващо) и антипиретик (понижава температурата). Поради специалното филм-покритие на таблетките, Panadol не дразни стомаха, а капсулната форма улеснява тяхното преглъщане.

Но това, което отличава Panadol Optizorb от останалите лекарствени средства, съдържащи парацетамол, е специалната технология на разпадане на таблетката, която ускорява разтварянето й, а това осигурява минимум 37% по-бързо настъпване на действието, в сравнение със стандартни таблетки с парацетамол.

 


Начин на прием:


Възрастни - 2 таблетки на всеки 4 часа при необходимост. Не взимайте на интервали по-кратки от 4 часа и не надвишавайте 8 таблетки за период от 24 часа.

Деца (6 до 12 години) - 1/2 до 1 таблетка да се дава на всеки 4 часа при необходимост. Не трябва да се дават повече от 4 таблетки за 24 часа. Не давайте на деца повече от 3 дни без консултация с лекар. Да не се дава на деца под 6 годишна възраст, освен по лекарско предписание. Ако симптомите се запазят, консултирайте се с Вашия лекар.

Не надвишавайте посочената доза. Приемането на прекалено голямо количество може да увреди черния дроб. Ако вземете повече от препоръчаната доза, незабавно потърсете лекарска помощ, дори и да се чувствате добре.



Съдържание в 1 филмирана табл. Panadol Optizorb: 


Парацетамол - 500 мг.


Помощни вещества: 

калциев карбонат, алгинова киселина, кросповидон, повидон, магнезиев стеарат, колоиден безводен силициев диоксид и натриев метил (Е219), натриев етил (Е215) и натриев пропил (Е 217) — парахидроксибензоат.

За таблетната обвивка: опадри бял, карнауба восък, дестилирана вода.

 

Противопоказания:

Да не се приема с други лекарства, съдържащи парацетамол. Не взимайте Panadol, ако сте алергични към парацетамол или някоя от другите съставки, посочени по-горе. Много рядко е съобщавано за промени в кръвната картина, но тези промени не са били задължително свързани с приемането на парацетамол.

Преди да вземете Panadol Optizorb, консултирайте се с Вашия лекар, ако имате остро бъбречно или чернодробно заболяване, ако взимате метоклопрамид, домперидон (използван за повлияване на гадене и повръщане) или холестирамин, прилаган за понижаване нивото на холестерин. Ако взимате антикоагуланти - лекарства, използвани за разреждане на кръвта, и трябва да взимате обезболяващо средство всеки ден за продължителен период, може да приемате обичайните дози парацетамол. Ако сте бременна, консултирайте се с Вашия лекар преди да вземете Panadol Optizorb.


Свали:


Възможни са разлики в цените и наличностите на продуктите в онлайн аптеката и във физическите ни обекти!

Коментари (0)

Продукта "Panadol Optizorb / Панадол Оптизорб, обезболяващо и температуропонижаващо средство, 500 мг., 12 филмирани табл." не е коментиран.
Бъдете първият коментирал в Marvi.bg!

Подобни продукти

Panadol Extra / Панадол Екстра, при болка и висока температура, 12 табл.

ПАНАДОЛ ЕКСТРА облекчава моментално главоболието, мигрена, зъбобол, болки в гърба, невралгия, ревматични, мускулни и ментруални болки и понижава високата температура. Всяка таблетка съдържа: Парацетамол 500мг., Кофеин 65мг., Калиев сорбат
3.59лв.

Panadol Optizorb / Панадол Оптизорб, обезболяващо и температуропонижаващо средство, 500 мг., 24 филмирани табл.

Описание:Обезболяващо и температуропонижаващо средство.Под формата на филмирани таблетки.Показан за прием при: - главоболие /мигрена - ревматични и мускулни болки, болки в гърба - невралгия - зъбобол - менструални болки - висока темпе
2.08лв.

АКЦИЯ Grintuss Adult / Гринтус, Сироп за възрастни - за суха и влажна кашлица, 210 гр.

Гринтус - освободете се от мъчителната кашлица! GrinTuss е сироп при суха и влажна кашлица. Сиропът за възрастни ГринТус втечнява секрецията, която съпътства възпалението, улеснява отхрачването. Облекчава кашлицата, като оказва балсамиращ е
17.69 лв.
13.20лв.

АКЦИЯ Pregnacare Breast-feeding, по време на кърмене - Витамини и минерали + Омега-3, 56 табл. + 28 капс.

Прегнакер по време на кърмене - 56 таблетки с витамини, минерали и калций + 28 Омега-3 капсули с DHAСпециално разработен за месеците след раждане Специална формула Pregnacare Breast - feeding е разработена, за да подпомогне добавянето на х
43.20 лв.
33.60лв.

Actavis, ParacetaMax / ПарацетаМакс - при болка и висока температура, 500 мг., 20 табл.

Парацетамолът, на който българското семейство се доверява от 1965 година. Описание:Болкоуспокояващо и температуропонижаващо средство.Активно-действаща съставка-Парацетамол.Показан за прием при: -при висока температура -при настинки и гр
1.97 лв.
1.52лв.

АКЦИЯ Grintuss Pediatric / Гринтус, Сироп за деца - за суха и влажна кашлица, 180 гр.

ГринТус - освободете Вашето дете от мъчителната кашлица! GrinTuss е сироп при суха и влажна кашлица, специално разработен за деца. Сиропът Гринтус от Италия втечнява секрецията, която съпътства възпалението, улеснява отхрачването. Облекчава
17.69 лв.
16.21лв.
MAVALA
Swiss Image
Phytocolor

НАЧИНИ НА ПЛАЩАНЕ

Наложен платеж

verified by

payment methods
© 2011 Аптеки МАРВИ, всички права запазени.