На въпросите Ви отговаря маг. фармацевт

0896 689 614

Marvi.bg » РАЗПРОДАЖБА » Здраве » G.Pohl-Boskamp

ГелоМиртол, при остри и хронични бронхити, 120 мг., 20 табл.

ГелоМиртол, при остри и хронични бронхити, 120 мг., 20 табл.

Към всяка поръчка - ПОДАРЪК Мартеничка!

G.Pohl-Boskamp
Рейтинг:  1 2 3 4 5
8 , 00   7 , 00лв.

Информация

При бронхити и синуити

 

Състав:

ГeлоМиртол 120 мг - една стомашно-устойчива капсула съдържа 120 мг стандартизиран Myrtol, включващ минимум 30 мг limonene (лимонен), 30мг cineole (цинеол) и 8 мг a-pinene (пинен).

 

Фармакодинамични свойства:

ГeлоМиртол има секретолитичен и секретомоторен ефект. Гъстият секрет се втечнява, отделянето му се засилва и по този начин се подпомага експекторацията. Други проучвания при животни и in vitro тестове са показали, че в допълнение на мукосекретолитичния ефект, стандартизиран миртол във високи дози, има антиинфекциозно, имуномодулиращо, спазмо- литично и съдоразширяващо действие. Противовъзпалителните и антиалергични действия могат да бъдат демонстрирани с подходящи модели, всичките тези действия имат значение за цялостната терапевтична ефикасност на ГелоМиртол.

 

Показания:

Симптоматично лечение на остри и хронични бронхити и синуити, бронхопневмонии, ХОББ.

Дозов режим и начин на приложение:

ГелоМиртол форте 300 мг:

За възрастни и деца над 10 години: при остри възпаления се взима по 1 капсула 3-4 пъти днев¬но; при хронични заболявания се взима 1 капсула 2 пъти на ден - тази дозировка се препоръчва и за продължителна терапия.

За да се улесни експекторацията сутрин в случаи на хроничен бронхит. 1 капсула се взима допълнително вечер преди лягане. ГелоМиртол 120 мг:

При остри възпаления се взима по 2 капсули 4-5 пъти дневно; при хронични заболявания се взима по 2 капсули 3 пъти на ден - тази дозировка св препоръчва и за поддържаща терапия. За да се улесни експекторацията сутрин в случаи на хроничен бронхит, се взима по 2 капсули ГелоМиртол допълнително вечер преди лягане.

Деца от 4 до 10 години приемат половината от дозата за възрастни -1 капсула 4-5 пъти дневно при остри заболявания и по 1 капсула 3 пъти дневно при хронични заболявания. Капсулите ГелоМиртол се взимат половин час преди хранене с голямо количество студена теч¬ност.

 

Противопоказания:

ГелоМиртол Форте да не се използва при наличието на свръхчувствителност към някоя от съставките на продукта.

 

Бременност и кърмене:

Въз основа на проведените експериментални проучвания и продължителното използване на пре¬парата, както и въз основа на съвременната научна информация, се счита, че ГелоМиртол Форте може да се използва без риск по време на бременност, но след консултация с лекар. Много е вероятно, поради липофилните си свойства ГелоМиртол форте да преминава в кърмата.

 

Лекарствени взаимодействия: Няма известни

 

Нежелани лекарствени реакции:

В отделни случаи могат да се появят нарушения на стомашно-чревния тракт: флатуленция, болка в стомаха, гадене, диария. При наличие на камъни в бъбреците и жлъчката е възможно да започне тяхното раздвижване. Докладвани са отделни случаи на алергични реакции (напр. обрив, оток на лицето, задух или нарушения в кръвообращението).

Коментари (0)

Продукта "ГелоМиртол, при остри и хронични бронхити, 120 мг., 20 табл." не е коментиран.
Бъдете първият коментирал в Marvi.bg!

Подобни продукти

Betty МОЯТА АПТЕКА Supradyn Energy / Супрадин Енерджи, мултивитамини + Коензим Q10, 15 ефф. табл.

ТОП ЦЕНАСамо през м. Февруари Supradyn - зарежда всяка клетка с енергия!Комплексни мултивитамини за активни хора! Описание:Пълноценна мултивитаминна формула.Под формата на бързоратворими /ефервесцентни/ таблетки.С вкус на портокал.Съдържа 1
13.22 лв.
9.01лв.

Betty МОЯТА АПТЕКА Coldrex / Колдрекс, при грип и настинка, 12 табл.

ТОП ЦЕНАСамо през м. ФевруариColdrex таблетки + витамин С Бързо и ефикасно облекчаване на симптомите при грип и настинка; Не предизвикват сънливост Всяка една таблетка съдържа:Paracetamol 500 мг.Caffeine 25 мг.Phenylephrine hydrochloride 5
5.17 лв.
4.60лв.

Betty МОЯТА АПТЕКА Sanostol, Мултивитаминен сироп, 230 мл.

ТОП ЦЕНАСамо през м. Февруари Описание:Мултивитаминен сироп.Подбрана комбинация от витамини.Със приятен сладък, плодов вкус - портокал.Укрепва имунната система.Подпомага правилния растеж при децата.Поддържа здравината на костите, хрущяли и
16.14 лв.
11.92лв.

Betty МОЯТА АПТЕКА Degasin / Дегасин, при газове и подуване на стомаха, 32 капс.

ТОП ЦЕНАСамо през м. Февруари Описание:Под формата на меки капсули.Активно вещество - симетикон.Подходящ за прием при: - метеоризъм - прием на храни и напитки, водещи до повишено газообразуване - при подготовка на коремната кухина за обр
13.20 лв.
9.98лв.

Betty МОЯТА АПТЕКА ПРОПОЛКИ, Прополисови дражета с шипка и малинов сок + Витамин С, 16 драж. за смучене х 3.5 гр.

ТОП ЦЕНАСамо през м. Февруари Описание:Прополис STAMFI с шипка и малинов сок + Витамин С.Под формата на дражета за смучене.Показан за прием при: - зачервено и болезнено гърло, ангина, фарингит, тонзилит - кашлица - слаба имунна защита
6.14 лв.
4.53лв.

Betty МОЯТА АПТЕКА ПРОПОЛКИ, Прополис + Витамин С, 16 драж. за смучене х 3.5 гр.

ТОП ЦЕНАСамо през м.Февруари Описание:Прополис STAMFI + Витамин С.Под формата на таблетки за смучене.С вкус на лимон.Показан за прием при: - зачервено и болезнено гърло, ангина, фарингит, тонзилити - слаба имунна защита - по време на
6.14 лв.
4.53лв.
Dr.Green
Намаление на продукти с кратък срок
PHYTO

НАЧИНИ НА ПЛАЩАНЕ

Наложен платеж

© 2011 Аптеки МАРВИ, всички права запазени.