На въпросите Ви отговаря маг. фармацевт

0896 689 614

Marvi.bg » Лекарства » Висока температура » Glaxo

ПО КАТЕГОРИЯ

СПЕЦИАЛНИ

ПО ПРОБЛЕМ

ПО ПРОИЗВОДИТЕЛ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ

Panadol Optizorb / Панадол Оптизорб, обезболяващо и температуропонижаващо средство, 500 мг., 24 филмирани табл.

Glaxo
Рейтинг:  1 2 3 4 5
2 , 06лв.

Информация

Описание:

  • Обезболяващо и температуропонижаващо средство.
  • Под формата на филмирани таблетки.
  • Показан за прием при:

        - главоболие /мигрена

        - ревматични и мускулни болки, болки в гърба

        - невралгия

        - зъбобол

        - менструални болки

        - висока температура

  • Активна съставка - Парацетамол.
  • Технология на разпадане на таблетката Optizorb.
  • До 5х по-бързо начало на действието.
  • Облекчава болката.
  • Понижава високата температура.
  • Специално покритие - не дразнят лигавицата на стомаха.
  • С овална /капсулна/ форма за лесно преглъщане.
  • Лекарствено средство.


 Panadol Optizorb е лекарствено средство, което ефективно облекчава слабата до умерена болка от различен произход (напр. болка при главоболие, мигрена, болки в гърба, ревматични и мускулни болки, невралгия, зъбобол и менструални болки) и понижава високата температура.


Панадол Оптизорб съдържа парацетамол - аналгетик (болкоуспокояващо) и антипиретик (понижава температурата). Поради специалното филм-покритие на таблетките, Panadol не дразни стомаха, а капсулната форма улеснява тяхното преглъщане.

Но това, което отличава Panadol Optizorb от останалите лекарствени средства, съдържащи парацетамол, е специалната технология на разпадане на таблетката, която ускорява разтварянето й, а това осигурява минимум 37% по-бързо настъпване на действието, в сравнение със стандартни таблетки с парацетамол.

 


Начин на прием:


Възрастни - 2 таблетки на всеки 4 часа при необходимост. Не взимайте на интервали по-кратки от 4 часа и не надвишавайте 8 таблетки за период от 24 часа.

Деца (6 до 12 години) - 1/2 до 1 таблетка да се дава на всеки 4 часа при необходимост. Не трябва да се дават повече от 4 таблетки за 24 часа. Не давайте на деца повече от 3 дни без консултация с лекар. Да не се дава на деца под 6 годишна възраст, освен по лекарско предписание. Ако симптомите се запазят, консултирайте се с Вашия лекар.

Не надвишавайте посочената доза. Приемането на прекалено голямо количество може да увреди черния дроб. Ако вземете повече от препоръчаната доза, незабавно потърсете лекарска помощ, дори и да се чувствате добре.



Съдържание в 1 филмирана табл. Panadol Optizorb: 


Парацетамол - 500 мг.


Помощни вещества: 

калциев карбонат, алгинова киселина, кросповидон, повидон, магнезиев стеарат, колоиден безводен силициев диоксид и натриев метил (Е219), натриев етил (Е215) и натриев пропил (Е 217) — парахидроксибензоат.

За таблетната обвивка: опадри бял, карнауба восък, дестилирана вода.

 

Противопоказания:

Да не се приема с други лекарства, съдържащи парацетамол. Не взимайте Panadol, ако сте алергични към парацетамол или някоя от другите съставки, посочени по-горе. Много рядко е съобщавано за промени в кръвната картина, но тези промени не са били задължително свързани с приемането на парацетамол.

Преди да вземете Panadol Optizorb, консултирайте се с Вашия лекар, ако имате остро бъбречно или чернодробно заболяване, ако взимате метоклопрамид, домперидон (използван за повлияване на гадене и повръщане) или холестирамин, прилаган за понижаване нивото на холестерин. Ако взимате антикоагуланти - лекарства, използвани за разреждане на кръвта, и трябва да взимате обезболяващо средство всеки ден за продължителен период, може да приемате обичайните дози парацетамол. Ако сте бременна, консултирайте се с Вашия лекар преди да вземете Panadol Optizorb.

Коментари (0)

Продукта "Panadol Optizorb / Панадол Оптизорб, обезболяващо и температуропонижаващо средство, 500 мг., 24 филмирани табл." не е коментиран.
Бъдете първият коментирал в Marvi.bg!

Подобни продукти

Panadol Extra / Панадол Екстра, при болка и висока температура, 12 табл.

ПАНАДОЛ ЕКСТРА облекчава моментално главоболието, мигрена, зъбобол, болки в гърба, невралгия, ревматични, мускулни и ментруални болки и понижава високата температура. Всяка таблетка съдържа: Парацетамол 500мг., Кофеин 65мг., Калиев сорбат
3.21лв.

Panadol / Панадол, при болка и висока температура, 12 филмирани табл.

Описание:Лекарствен продукт при болка и висока температура.Активна съставка - Парацетамол /аналгетик и антипиретик/.Показан за прием при: - главоболие /мигрена - ревматични и мускулни болки, болки в гърба - невралгия - зъбобол -
1.24лв.

АКЦИЯ Panadol Optizorb / Панадол Оптизорб, обезболяващо и температуропонижаващо средство, 500 мг., 12 филмирани табл.

МЕСЕЧНО ТОП ПРЕДЛОЖЕНИЕ-35%Период на промоцията: 20.10.2016 г. - 30.11.2016 г. Описание:Обезболяващо и температуропонижаващо средство.Под формата на филмирани таблетки.Показан за прием при: - главоболие /мигрена - ревматични и мускулни бо
1.91 лв.
1.25лв.

Nature's Way, САМБУКУС Original, за имунитет, 200 мг., 30 табл.

SAMBUCUS - най-вкусната защита от грипа! Описание:Високоефективни разтворими таблетки.Съдържа стандартизиран екстракт от Черен Бъз и Витамин С.С отлични вкусови качества.Мощен антиоксидант и имуностимулатор.Укрепва имунната система и спомаг
24.76лв.

Asam, Леден гел за разтривки - с МЕНТА и КАМФОР, 250 мл.

Леден гел за разтривки.Облекчава състояния на настинки, грип, физическо и психическо претоварване. Активните съставки са мента, ментол и камфор. Ментата повлиява нервната система и съдейства при стрес, свързан с главоболие, безсъние и нервн
4.43лв.

Nature's Way, ДАМИАНА (лист), 400 мг., 100 капс.

ДАМИАНА - 100 капсулиХранителна добавкаЕстествен АфродизиакПри нервна и мускулна слабост При главоболие, депресия, невроза, безсъние, нощно изпотяване, хронична умора, хормонален дисбаланс, предменструален синдром и менопауза Съдържание(в 2
16.75лв.
URIAGE комплекти
Le Petit Olivier
Софарма Б комплекс

НАЧИНИ НА ПЛАЩАНЕ

Наложен платеж

© 2011 Аптеки МАРВИ, всички права запазени.