На въпросите Ви отговаря маг. фармацевт

0896 689 614

Marvi.bg » Лекарства » Висока температура » Glaxo

ПО КАТЕГОРИЯ

СПЕЦИАЛНИ

ПО ПРОБЛЕМ

ПО ПРОИЗВОДИТЕЛ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ

Panadol / Панадол, при болка и висока температура, 12 филмирани табл.

Panadol / Панадол, при болка и висока температура, 12 филмирани табл.
Glaxo
Рейтинг:  1 2 3 4 5
1 , 24лв.

Информация

Описание:

  • Лекарствен продукт при болка и висока температура.
  • Активна съставка - Парацетамол /аналгетик и антипиретик/.
  • Показан за прием при:

        - главоболие /мигрена

        - ревматични и мускулни болки, болки в гърба

        - невралгия

        - зъбобол

        - менструални болки

        - висока температура

  • Притежава болкоуспокояващо и температуро-понижаващо действие.
  • Таблетки със специално покритие, които не дразнят лигавицата на стомаха.
  • С овална форма за лесно преглъщане.
  • Лекарствено средство.
  • Производител - Англия.


 Panadol е лекарствено средство, което ефективно облекчава слабата до умерена болка от различен произход (напр. болка при главоболие, мигрена, болки в гърба, ревматични и мускулни болки, невралгия, зъбобол и менструални болки) и понижава високата температура.


Panadol съдържа парацетамол - аналгетик (болкоуспокояващо) и антипиретик (понижава температурата). Поради специалното филм-покритие на таблетките, Panadol не дразни стомаха, а овалната форма улеснява тяхното преглъщане.

 


Начин на прием:


Възрастни - 2 таблетки на всеки 4 часа при необходимост. Не взимайте на интервали по-кратки от 4 часа и не надвишавайте 8 таблетки за период от 24 часа.

Деца (6 до 12 години) - 1/2 до 1 таблетка да се дава на всеки 4 часа при необходимост. Не трябва да се дават повече от 4 таблетки за 24 часа. Не давайте на деца повече от 3 дни без консултация с лекар. Да не се дава на деца под 6 годишна възраст, освен по лекарско предписание. Ако симптомите се запазят, консултирайте се с Вашия лекар.

Не надвишавайте посочената доза. Приемането на прекалено голямо количество може да увреди черния дроб. Ако вземете повече от препоръчаната доза, незабавно потърсете лекарска помощ, дори и да се чувствате добре.



Съдържание в 1 филмирана табл. Panadol: 


Парацетамол - 500 мг.


Помощни вещества: нишесте, царевично нишесте, поливидон, натриев сорбат, талк, стеаринова киселина, вода, хидроксипропил метилцелулоза, триацетин.


Противопоказания:

Да не се приема с други лекарства, съдържащи парацетамол. Не взимайте Panadol, ако сте алергични към парацетамол или някоя от другите съставки, посочени по-горе. Много рядко е съобщавано за промени в кръвната картина, но тези промени не са били задължително свързани с приемането на парацетамол.

Преди да вземете Panadol, консултирайте се с Вашия лекар, ако имате остро бъбречно или чернодробно заболяване, ако взимате метоклопрамид, домперидон (използван за повлияване на гадене и повръщане) или холестирамин, прилаган за понижаване нивото на холестерин. Ако взимате антикоагуланти - лекарства, използвани за разреждане на кръвта, и трябва да взимате обезболяващо средство всеки ден за продължителен период, може да приемате обичайните дози парацетамол. Ако сте бременна, консултирайте се с Вашия лекар преди да вземете Panadol.


Коментари (0)

Продукта "Panadol / Панадол, при болка и висока температура, 12 филмирани табл." не е коментиран.
Бъдете първият коментирал в Marvi.bg!

Подобни продукти

Panadol Extra / Панадол Екстра, при болка и висока температура, 12 табл.

ПАНАДОЛ ЕКСТРА облекчава моментално главоболието, мигрена, зъбобол, болки в гърба, невралгия, ревматични, мускулни и ментруални болки и понижава високата температура. Всяка таблетка съдържа: Парацетамол 500мг., Кофеин 65мг., Калиев сорбат
3.21лв.

Ставолек, за здрави стави, 425 мг., 30 капс.

Описание: При затруднено движение, болки и скованост на гърба, врата и ставите на крайниците При повишени физически натоварвания, вкл. във възстановителен период след травми и преумора За подобряване изграждането на ставите и укрепване на
11.00лв.

Ставолек, стоп на болката в ставите, 75 мл.

За свободно движение на ставите, мускулите и сухожилията Предназначение/ Eфекти: При затруднено движение, болки и скованост на гърба, врата и ставите на крайниците Подпомага кожата и облекчава неразположението Състав: Палмово масло, кокосо
8.87лв.

Coxamin / Коксамин, натурален калций, 60 табл.

При остеопороза (изгражда по-здрава костна структура и забавя костната загуба след менопауза); При намалена ставна подвижност (спомага за укрепване на ставните повърхности и подобрява ставната подвижност); За възстановяване след физическа
17.10лв.

Волтарен Емулгел, при мускулни и ставни болки, 1.16%, 50 гр.

Voltaren Emulgel 1% 50 гр.Волтарен Емулгел се прилага за лечение на болка, възпаление и оток при редица състояния, засягащи ставите и мускулите. Описание:Болкоуспокояващ крем-гел /Нестероидно противовъзпалително средство/.За външно приложен
8.74лв.

Фастум гел, при болка в ставите и мускулите, 2,5%, 100 гр.

Продукт за бързо облекчаване на болките в кръста, ставите и мускулите, съдържа кетопрофен.Fastum Gel прониква дълбоко до самия център на болката, освежава с приятен аромат, не оставя следи по кожата и дрехите, отличава се с много добра поно
11.39лв.
Happy Touch
Намаление на продукти с кратък срок
Crevil балсам

НАЧИНИ НА ПЛАЩАНЕ

Наложен платеж

© 2011 Аптеки МАРВИ, всички права запазени.