На въпросите Ви отговаря маг. фармацевт

0896 689 614

Marvi.bg » Лекарства » Висока температура » SOPHARMA AD

ПО КАТЕГОРИЯ

СПЕЦИАЛНИ

ПО ПРОБЛЕМ

ПО ПРОИЗВОДИТЕЛ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ

Paracetamol / Парацетамол, аналгетик и антипиретик, 500 мг., 20 табл.

Paracetamol / Парацетамол, аналгетик и антипиретик, 500 мг., 20 табл.
SOPHARMA AD
Рейтинг:  1 2 3 4 5
1 , 87   1 , 59лв.

Информация

Описание:

  • Аналгетик-антипиретик.
  • Под формата на таблетки.
  • Показан за прием при:

        - главоболие /мигрена

        - ревматични и мускулни болки, болки в гърба

        - невралгия

        - зъбобол

        - менструални болки

        - висока температура

        - възпалено гърло

        - простудни заболявания, съпроводени с болка и висока температура

  • Активна съставка - Парацетамол.
  • Притежа добре изразен болкоуспокояващ и температуропонижаващ ефект.
  • Намалява интензитета на болката.
  • Понижава повишената температура.
  • Лекарствено средство.
  • Производител - България.


 Парацетамол Софарма таблетки съдържа активно вещество парацетамол, което притежава изразено болкоуспокояващо и температуропонижаващо действие. Парацетамол Софарма таблетки се използва за лечение на лека до средно изразена болка при главоболие, мигрена, зъбобол, ревматични и мускулни болки, менструални болки, възпалено гърло, както и за облекчаване на неразположението при висока температура и болки при простудни заболявания.



Начин на прием: 

♦ Възрастни и деца над 12 години: по 1-2 таблетки 3-4 пъти дневно.

Максимална дневна доза за възрастни - 8 таблетки.

При деца над 12 години да не се приемат повече от 6 таблетки за 24 часа.

♦ Деца от 6 до 12 години: по 1/2-1 таблетка 3-4 пъти дневно.

♦ Деца под 6 години: лекарствената форма не е подходяща за деца под 6-годишна възраст.

Препоръчва се интервалът между 2 приема да е 4-6 часа.

Ако е необходимо, лекарствения продукт може да се приема на всеки 4 часа, но не повече от 4 пъти за 24 часа.

Курсът на лечение без консултация с лекар не трябва да бъде по-продължителен от 3 дни.




Съдържание в 1 табл. SOPHARMA PARACETAMOL:

Активното вещество е: Парацетамол 500 мг..

Другите съставки са: повидон, лактоза монохидрат, пшенично нишесте, магнезиев стеарат, талк.




Внимание:


Не използвайте Парацетамол Софарма

•  ако сте алергични (свръхчувствителни) към активното вещество парацетамол или към някоя от останалите съставки на продукта.
•  ако имате тежко чернодробно заболяване. Обърнете специално внимание при употребата на Парацетамол Софарма
•  Уведомете Вашия лекар, ако имате чернодробно или бъбречно заболяване.
•  Когато болката или високата температура продължат повече от 3 дни или симптомите се влошат, или се развият някакви други симптоми, не продължавайте лечението преди да се консултирате с лекар.
•  Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат това активно вещество. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчаната дневна доза.
•  Да се използва с внимание при хроничен алкохолизъм.

Прием на други лекарства

Моля, информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате или наскоро сте приемали други лекарства, включително и такива, отпускани без рецепта.

При продължителна употреба на високи дози парацетамол лечението може да се повлияе и риска от нежелани лекарствени реакции да се повиши, ако приемате едновременно:
•  кумаринови антикоагуланти (лекарства, които намаляват съсирваемостта на кръвта),
•  ацетилсалицилова киселина (аспирин) и други нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС),
•  лекарства против повръщане (метоклопрамид, домперидон),
•  противоепилептични лекарства (фенитоин, карбамазепин, фенобарбитал),
•  антибактериални лекарства (изониазид, рифампицин, хлорамфеникол),
•  лекарства, повлияващи стомашната киселинност и лекарства за понижаване на холестерола.

Ако лекарят назначи изследване на пикочна киселина или кръвна захар, трябва да го информирате, че приемате парацетамол.

Коментари (0)

Продукта "Paracetamol / Парацетамол, аналгетик и антипиретик, 500 мг., 20 табл." не е коментиран.
Бъдете първият коментирал в Marvi.bg!

Подобни продукти

АКЦИЯ Nature's Way, САМБУКУС Original, за имунитет, 200 мг., 30 табл. (срочен продукт)

СПЕЦИАЛНО ЛИМИТИРАНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ-60%Продукт с кратък срок на годност Срок на годност: 30.09.2017 г.SAMBUCUS - най-вкусната защита от грипа! Описание:Високоефективни разтворими таблетки.Съдържа стандартизиран екстракт от Черен Бъз и Витамин
27.58 лв.
11.03лв.

Salvigol спрей, при болно гърло, 30 мл.

Салвигол - първа помощ при болки в гърлото! Описание:Под формата на спрей за лечение симптомите на възпалено гърло.Предпазва и хидратира устната и фарингеална лигавица.Облекчава болката в гърлото.Активни съставки - екстракти от Салвия, Алое
14.75 лв.
13.31лв.

АКЦИЯ Salvigol, при болно гърло, 30 табл. за смучене М2 / М3

СПЕЦИАЛНО ЛИМИТИРАНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ-40%Продукт с кратък срок на годност Срок на годност: 30.11.2017 г.Налични бройки: 5Салвигол - първа помощ при болки в гърлото! Описание:Таблетки за смучене за лечение симптомите на възпалено гърло.Предпазват
10.69 лв.
6.41лв.

Nature's Way, ВАЛЕРИАНА (корен), 530 мг., 100 капс.

Valerian Root 100 капсулиХранителна добавка Успокояващо действие върху нервната система.Съдейства за пълноценна почивка и спокоен сън. Съдържание: Валериан (корен) 1,59 g, Калории 5, Въглехидрати 1 g*(като диетични фибри), Калций 60 mg; Дру
26.39лв.

Nature's Way, ДАМИАНА (лист), 400 мг., 100 капс.

ДАМИАНА - 100 капсулиХранителна добавкаЕстествен АфродизиакПри нервна и мускулна слабост При главоболие, депресия, невроза, безсъние, нощно изпотяване, хронична умора, хормонален дисбаланс, предменструален синдром и менопауза Съдържание(в 2
16.75лв.

Nature's Way, КОЧА ТРЕВА (билка), 380 мг., 100 капс.

Catnip100 капсулиХранителна добавкаИма меко, успокояващо нервната система действие.Благоприятства преодоляването на чувството на тревожност и безсъние.Оказва облекчаващ и успокоителен ефект върху храносмилателната система. Съдържание: Коча
19.31лв.
Webber Naturals
ABCDerm
Betty

НАЧИНИ НА ПЛАЩАНЕ

Наложен платеж

verified by

payment methods
© 2011 Аптеки МАРВИ, всички права запазени.